Naujienos
Ekskursija į Valdovų rūmus ir Trakų pilį
Penktadienis, 19 Liepa 2019 10:00

Liepos 18 dieną, vykome į sostinę. Pasirinkome apžvalginę ekskursiją po nuolatines Valdovų rūmų ekspozicijas. Sužinojome ir pagilinome žinias apie Lietuvos didžiųjų kunigaikščių gyvenimą, buitį, apžiūrėjome unikalius radinius, vaikščiojome menėse, kilome į apžvalgos bokštą pamatyti Vilniaus panoramą. Pasigrožėję Gedimino pilimi patraukėme į Trakus. Trakuose mus pasitiko saulė, atspindėdama Galvės ežere pilį, paversdama ją pasakiška. Kartu su minia ėjome į pilies vidų, apžiūrėjome ekspozicijas. Po apžvalginės ekskursijos užsukome į kavinę paragauti vietinės pažibos – kibinų. Kupini gerų emocijų, sotūs ir laimingi važiavome namo, sakydami: „Iki pasimatymo, Trakai!”.

Skaityti daugiau...
 
Skaitinių ir tapybos popietė
Penktadienis, 19 Liepa 2019 07:48

Liepos 16 dieną, vyko skaitinių popietė „Baltai juoda, juodai balta“ bei vietos dailininkų pleneras. Gyventojai skaitė rašytojo Bruno Ferrero miniatūras, kiti dalinosi savo pačių kurtomis eilėmis, įkvėpti gamtos ir žodžių žaismo tapė, liejo emocijas lape. Visi linksmai pasibuvome, pasišokome, vieni kitiems dėkojome ir šypsojomės. Susitarėme, jog būtinai pakartosime tokius pasibuvimus.

Skaityti daugiau...
 
Pal. Jurgio Matulaičio atlaidai
Penktadienis, 19 Liepa 2019 07:37

Liepos 12 dieną dalyvavome  Šv. arkangelo Mykolo bazilikoje, vykusiuose  pal. Jurgio Matulaičio atlaiduose, meldžiantis už ligonius, slaugytojus ir medikus, ypatingai melstasi už kenčiančius dėl įvairių fizinių ligų, nuo priklausomybių ir dvasinių negalių. Tikintieji gyventojai rašė intencijas, jas dėjo į savanorių paruoštas dėžes, kurios vėliau buvo nešamos atnašų procesijoje, už jas buvo meldžiamasi. Aš manau, jog šio laiko kentėjimai nieko nereiškia, lyginant juos su būsimąja šlove, kuri mumyse bus apreikšta. (Rom 8, 18)

Skaityti daugiau...
 
XIX Tarptautinis finalinis žmonių su negalia mini futbolo turnyras „Seni Cup 2019“
Ketvirtadienis, 11 Liepa 2019 07:12

Liepos 2–5 dienomis Lenkijoje, Torūnės mieste, vyko XIX Tarptautinis finalinis žmonių su negalia mini futbolo turnyras „Seni Cup 2019“. Šiemet finalinėse varžybose dalyvavo apie 350 futbolininkų net iš 11 šalių: Lietuvos, Latvijos, Baltarusijos, Vokietijos, Lenkijos, Čekijos, Slovakijos, Rusijos, Vengrijos, Kazachstano ir Ukrainos. Lietuvą atstovavo mūsų Suvalkijos socialinės globos namų futbolo komanda, kuri šiemet tapo Lietuvoje vykusių ,,Seni Cup turnyro“ nugalėtoja!

Lenkijoje futbolo turnyro atidarymas prasidėjo paradu su dideliu dalyvių ir svečių skaičiumi bei muzikantų iš Chełmżos ir cirko atlikėjų kompanija. Per Torunės miesto centrą - visi nuėjome iš Nowomiejska turgaus į Hopirzycos teatrą, kuriame buvo oficialiai atidarytas turnyras. Tai suorganizavo ,,Seni cup“ organizatoriai ir Torūnės meras Michał Zaleski. Kitas dvi liepos 4-5 dienas visi dalyviai praleido stadione. Pirmą varžybų dieną komandos atrankinių varžybų metu, buvo suskirstytos į pogrupius pagal gebėjimus. Iš viso buvo 5 pogrupiai A, B,C, D, E papuolėme į ,,B" pogrupį, kuris buvo vienas iš stipresių pogrupių. Po pirmos varžybų dienos visi dalyviai pramogavo Dybowski pilyje. Antroje varžybų dienoje paaiškėjo XIX Tarptautinio turnyro ,,Seni Cup“ nugalėtojai. Pirmą turnyro vietą užėmė ir stipriausia futbolo komanda tapo žaidėjai iš Vokietijos. Lietuvai atstovavus Suvalkijos socialinės globos namų futbolo komanda užėmė garbingą 13 vietą iš 33 dalyvavusių komandų.

Skaityti daugiau...
 
Liaudiškos muzikos festivalis „ Kaip paukšteliai žaliam gojuj“
Pirmadienis, 01 Liepa 2019 13:38

Birželio 28 dieną, vykome į V – ąjį liaudiškos muzikos festivalį, skirtą Žemaitijos metams, „ Kaip paukšteliai žaliam gojuj“,  Ventos socialinės globos namuose. Tautiniais drabužiais pasipuošę jaunuoliai svečius pasitiko su duona ir druska. Su jauduliu laukėme savo premjerinio vaidybinio pasirodymo  – „Kad ir nežmoniškai, bile kitoniškai“. Nulipę nuo scenos atsikvėpime ir vieni kitus apdovanojome nesuvaidintomis šypsenomis, žvilgsniais. Paruoštas kūrinys turėjo atspindėti vietos kultūros paveldą. Atstovavome Suvalkiją, o niekam ne paslaptis, jog suvalkiečiai pasižymėjo savo turtingumu ir svetingumu. Ant stalo išdidžiai gulėjo mūsų auksarankių spaustas naminis varškės sūris, kvepiantis skilandis ir šviežia ruginė duona. Renginį vedė Daiva Steponavičienė – Rugiaveidė kartu su vyru Sauliumi Steponavičiumi. Dalyviams ir darbuotojams savo energiją ir meilę muzikai dovanojo  grupė - „Auksa žovis“. Grįžome su naujomis mintimis, idėjomis, patirtimi.

Skaityti daugiau...
 
„Nusilipdyk laimę“...
Trečiadienis, 26 Birželis 2019 05:46

Dievas nulipdė iš molio žmogų ir liko molio gabalėlis...

  • Ką tau dar nulipdyti, žmogau? – paklausė Dievas.
  • Nulipdyk man laimę, - atsakė žmogus.

Dievas nieko neatsakė, tik padavė likusį molį žmogui į rankas...

Todėl mes, birželio 20 d.,  drauge su Karklinių kaimo bendruomenės nariais paėmėme į rankas gabalėlį molio. Ir patikėkite, visiems pavyko nusilipdyti savo laimę. Kartu su molio gabalėliu gimė bendri darbai, taip pat užsimezgė dar stipresni ryšiai tarp gyventojų ir svečių, kuriuos saugosime ir puoselėsime bei lauksime kitų jaukių susitikimų.

Skaityti daugiau...
 
Joninių šventė
Antradienis, 25 Birželis 2019 07:26

Birželio 21 dieną Suvalkijos Socialinės globos namuose šurmuliavo Joninių šventė. Šis laikas ypatingas, mistinis, motina – gamta atgyja, visos laukų žolelės tampa gyvos, turi gydomųjų galių. Šįmet įėjimas į šventę vyko pro vartus  (simbolika) ir pasitikimas vandeniu, nes vanduo -  gyvybės šaltinis. Džiaugsmingai sveikinome Jonus bei Janinas. Vyko sportinės varžytuvės, laimėtojai buvo apdovanoti saldžiomis dovanomis. Taip pat ieškojome paparčio žiedo, būrėmės, šokome, dainavome, skanavome girą bei saldėsius.

Skaityti daugiau...
 
Poilsinės išvykos
Antradienis, 25 Birželis 2019 07:03

Karštomis vasaros dienomis globos namų gyventojai vyko prie Balsupio ežero ir Sasnavos tvenkinio, kur galėjo pasidžiaugti maudynėmis bei pailsėti. Visi poilsiautojai į namus grįždavo pilni gerų įspūdžių ir emocijų.

Skaityti daugiau...
 
Tapymas ant akmenėlių Vytauto parke
Ketvirtadienis, 13 Birželis 2019 11:42

Saulėtą ir karštą, birželio 11-ąją, Suvalkijos socialinės globos namų gyventojai dalyvavo renginyje, Marijampolės Vytauto parke. : žaidžiam meną gamtoje „Čia ir dabar“.  Kartu su VŠĮ Marijampolės senjorų ir neįgaliųjų dienos centro „Židinys“ nariais tapėme ant akmenėlių, kol laukėme kada nudžius dažai – vaišinomės. Taip pat aplankėme Šv. Arkangelo Mykolo baziliką, poezijos parką – gaivinomės ledais bei fontanų purslais.

Skaityti daugiau...
 
SIJONUOTAS – VASAROS SUTIKTUVĖS
Pirmadienis, 10 Birželis 2019 10:54

Birželio 7 d., renginys „Sijonuotas“ vyko visoje Lietuvoje, jis kvietė visas moteris pasijausti ypatingomis, išskirtinai moteriškomis. Dėvint sijoną norisi pasitemti, išsitiesti, judėti ramiai, lėtai, karališkai. Tokia proga pasinaudojome ir mes, grupinių namų gyventojos. Pasipuošėme ir išėjome smagiai praleisti vakarą. Marijampolės poezijos parke, domėjomės grožio subtilybėmis, kurias pristatinėjo kosmetologijos kabinetai, klausėmės muzikos, šokome pasaulio tautų šokius. Vakaras buvo skirtas tik mums.

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 2 iš 33

Teksto didinimas

Apklausa

Kaip mus vertinate?
 

Šiuo metu lankosi

Mes turime 11 svečius online

Mūsų draugai

 

sunsku_seniunija
marijampoles_savivaldybe

msgn
kitos